Nowa książka Patricka Nessa, będzie inna niż standardowa powieść YA

HarperCollins nabyło prawa do wydania najnowszej książki Patricka Nessa, która ma się pojawić jesienią przyszłego roku i nosić tytuł „The Rest of Us Just Live Here”. To już 9 książka w dorobku autora, a 6 z kategorii Young Adult. Wkrótce w Polsce ukaże się najbardziej poczytana seria w jego karierze – „Trylogia Ruchomy Chaos” (wyd. Papierowy Księżyc).

Sam autor wypowiada się na temat swojej najnowszej książki następująco: „Myślałem sobie – Co gdybyś naprawdę żył w świecie przypominającym ten z powieści YA, ale nie byłbyś Tym Wybranym? Nie walczyłbyś z wampirami, wilkołakami czy zombie. Po prostu chciałbyś iść na bal i skończyć szkołę, zanim ktoś wysadzi ją w powietrze. Kiedy tylko o tym pomyślałem, co w sumie wywołało u mnie śmiech, to napisanie powieści przyszło bardzo szybko.”

Brosnan, która edytuje również książki chociażby Neila Gaimana, jest zachwycona nową współpracą – „Usiadłam na kanapie i wciąż krzyczałam do męża, który był w kuchni „Po prostu muszę wydać tę książkę! To jest najbardziej niesamowity rękopis!”

Ness również nie ukrywa swojego zadowolenia: „Ona jest legendą i ta okazja była zbyt dobra, aby móc ją przegapić. Przeczytała książkę, pokochała ją, co jest dla mnie wielkim zaszczytem. Nawet kiedy jest to 9 książka, martwisz się jaka będzie reakcja, a jej reakcja była wszystkim, na co miałem nadzieję. Zrozumiała to, co chciałem przekazać.”