Nowe wydanie klasyki fantasy YA od Gartha Nix już w listopadzie!

Już 20 listopada na półkach w księgarniach zagości nowe wydanie bestsellerowego fantasy YA od Gartha Nix. Do tej pory zdobycie własnego egzemplarza serii „Stare królestwo” graniczyło z cudem. Pierwsza część z cyklu ukazała się za oceanem w 1995 roku, ale dopiero z nadejściem mody na fantastyczne powieści Young Adult, o „Sabriel” zaczęło być głośno w zagranicznej blogosferze.

W Polsce „Sabriel”, „Lirael” i „Abhorsen” zostanie wydany ponownie przez Wydawnictwo Literackie. Poniżej znajdziecie, oficjalny opis części pierwszej. 

Niezwykła opowieść o magii i miłości. Pierwszy tom kultowej dziś trylogii fantasy pióra australijskiego mistrza gatunku, Gartha Niksa, nagrodzony prestiżowym wyróżnieniem Aurealis Awards 2001 Best Fantasy!

Sabriel jest córką legendarnego Abhorsena – wielkiego maga i nekromanty. Do pewnego momentu prowadzi spokojne życie nastolatki, uczennicy szkoły dla dobrze urodzonych panien. Wie już jednak, że nie ucieknie od przeznaczenia. Musi odnaleźć ojca, któremu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, a jednocześnie przejąć jego obowiązki i pomagać zaklętym duszom zmarłych znaleźć się w Krainie Śmierci, by nie zagrażali żyjącym. Pomagają jej w tym gadający kot Mogget i strażnik królewski Touchstone. Wszyscy razem udają się w niebezpieczną podróż na krańce Starego Królestwa.
Wartka fabuła, niespodziewane zwroty akcji i odpowiednio dozowane elementy sensacji.

Bohaterowie książki powrócą w tomach Lirael i Abhorsen. W kwietniu 2015 roku ukaże się prequel trylogii o Starym Królestwie pt. Clariel.