8 najbardziej wyczekiwanych książek w październiku 2014

Po obfitującym wrześniu, przyszła pora na październik i książki, które trzeba przeczytać wraz z spadającymi liśćmi z drzew. Niestety jest tak wiele książek, a tak mało czasu (i pieniędzy), dlatego przygotowaliśmy dla was listę 8 powieści, które według nas warto przeczytać w tym miesiącu.

1. & 2. „Krew Olimpu” i „Dziedzic zaklinaczy” – dwie obowiązkowe propozycje od Galerii Książki na coraz dłuższe noce. Wielki finał przygód Olimpijskich Herosów i 4 część młodzieżowego urban fantasy, pełnego akcji i magii.

3. & 4. „Księga Portali” i „Księżyc nad Rubieżą” – jedna z najpoczytniejszych młodzieżowych fantasy w gorącej Hiszpanii, oraz niezawodna Ilona Andrews. Książki gwarantujące przygodę!

księga portaliksiezyc nad rubieżą

5. & 6. „Serafina” i „Obernewtyn” – dwie powieści fantasy YA, w których bohaterki musza uważać, by ich sekret nie ujrzał światła dziennego.

serafinakronikiober

7. & 8. „Na ostrzu noża” i „Endgame” – początek trylogii, która podbiła serca młodych amerykańskich czytelników i książka, w której rzeczywistość przeplata się z fikcją.

naostrzunożaendgame-wezwanie

Na którą z wymienionych pozycji wyczekujecie z upragnieniem? Z niecierpliwością czekamy na wasze komentarze dotyczące czytelniczych planów na październik!