Plany: Reset – Amy Tintera

13517455
Wydawnictwo MAG zdradziło, że już zimą wyda młodzieżową książkę YA od Amy Tinter. Premiera „Resetu” wstępnie zapowiedziana jest na luty 2015 roku.

O książce:

Pięć lat temu, Wren Connolly została postrzelona 3 razy w klatkę piersiową. Po 178 minutach powróciła jako Reboot: silniejsza, szybsza, posiadająca możliwość samo leczenia, i mniej emocjonalna. Im dłużej Reboot pozostaje martwy, tym mniej z człowieka w nim zostaje, kiedy wraca. Wren 178 jest najbardziej martwym Reboot’em w Republice Texasu. Teraz ma 17 lat i służy jako żołnierz dla HARC (Korporacja Ludzkiego Postępu i Repopulacji).

Ulubioną częścią pracy Wren jest trenowanie nowych Reboot’ów, ale jej ostatni nowicjusz jest najgorszym, jakiego kiedykolwiek widziała. Jako 22, Callum Reyes jest praktycznie człowiekiem. Jego refleks jest za wolny, zadaje dużo pytań, a jego zawsze obecny uśmiech doprowadza ją do szaleństwa. Jednak jest w nim coś, czego nie może zignorować. Kiedy Callum odmawia wykonania rozkazu, Wren dostaje ostatnią szansę na utrzymanie go w ryzach – inaczej będzie musiała go wyeliminować. Wren nigdy wcześniej nie była nieposłuszna i wie, że jeśli będzie, to także zostanie wyeliminowana. Ale nigdy też nie czuła się bardziej żywa niż wtedy, kiedy Callum kręci się gdzieś obok.
Idealny żołnierz zawsze wykonuje rozkazy.