Świat: Poznaj nową serię od Sarah J. Maas, autorki „Szklanego tronu”

mass

Niedawno za granicą ukazała się ostatnia powieść z serii „Szklany tron”, jednak dopiero teraz Sarah J. Maas ujawniła rąbka tajemnicy o swoich planach na przyszłość. Jej nowa trylogia YA, „A Court of Thorns and Roses”, oparta na klasycznej opowieści „Piękna i Bestia” i baśniach o wróżkach, zadebiutuje już w maju 2015 roku. Prawa do wydania tej powieści w Polsce, zakupiła Grupa Wydawnicza Foksal.

Kiedy dziewiętnastoletnia łowczyni Feyre zabija w lesie wilka, pojawia się przypominająca bestię kreatura i żąda zadośćuczynienia. Zaciągnięta do zwodniczo magicznej krainy, którą zna tylko z legend, Feyre odkrywa, że jej prześladowca nie jest zwierzęciem, ale Tamlinem – jednym ze śmiercionośnej, nieśmiertelnej rasy wróżek, która kiedyś rządziła tym światem.

Wraz z upływem czasu, gdy przebywa u jego boku, jej uczucia do Tamlina przemieniają się z lodowatej wrogości w ognistą pasję, która płonie w każdym kłamstwie i ostrzeżeniu, jakie mówiono jej o tym pięknym i niebezpiecznym świecie Fae. Ale starożytny, przeklęty cień, który pojawił się nad światem wróżek zaczyna się rozprzestrzeniać, a Feyre musi znaleźć sposób na zatrzymanie go… inaczej skaże na zagładę Tamlina – i jego świat – na zawsze.