„W śnieżną noc” Johna Greena już wkrótce na dużym ekranie

w-sniezna-noc

Universal nabyło prawa do ekranizacji kolekcji krótkich opowiadań z gatunku YA, których autorami są John Green, Lauren Myracle i Maureen Johnson. Połączone ze sobą historie noszą tytuł „W śnieżną noc”, a ich akcja rozgrywa się podczas zamieci w okresie świąt Bożego Narodzenia. Antologia pojawiła się w roku 2008 (USA), a po sukcesie filmu „Gwiazd naszych wina” opartym na bestsellerowej książce John’a Green’a, dojdzie do jej ekranizacji.

O książce:

Punktem wyjścia jest burza śnieżna, która w Wigilię kompletnie zasypuje miasteczko Gracetown. Na tle lśniących białych zasp pięknie prezentują się prezenty przewiązane wstążeczkami i kolorowe światełka połyskujące w nocy wśród wirujących płatków śniegu.

Śnieżyca zamienia małe górskie miasteczko w prawdziwie romantyczne ustronie. A przynajmniej tak się wydaje… Bo przecież przedzieranie się z unieruchomionego pociągu przez mroźne pustkowia zazwyczaj nie kończy się upojnym pocałunkiem z czarującym nieznajomym. I nikt nie oczekuje, że dzięki wyprawie przez metrowe zaspy do Waffle House uda się odkryć uczucie do wieloletniej przyjaciółki. Albo że powrót prawdziwej miłości rozpocznie się od nieprzyzwoicie wczesnej porannej zmiany w Starbucksie. Jednak w śnieżną noc, kiedy działa magia Świąt, zdarzyć może się wszystko…