Świat: Poznaj nową powieść od Emmy Laybourne, autorki „Monument 14”

SweetEmmy Laybourne znana jest ze swojej bestsellerowej serii “Monument 14”, ale nie tylko do niej ogranicza się twórczość tej autorki. Parę dni temu świat ujrzał okładkę do jej najnowszej książki „Sweet”. Jest to thriller YA o jednym z najgorszych ludzkich demonów – demonie otyłości na tle skąpanego w słońcu rejsu.

Ludzie zabiją, żeby być szczupli.

Luksusowy, pełen celebrytów rejs „Cruise to Lose” został okrzyknięty „największym rejsem od czasów Titanica”, i jeśli nowa dieta oparta na słodyczach zadziała tak jak obiecywano – gubienie pięciu procent wagi w zaledwie kilka dni – to naprawdę może okazać się rozwiązaniem światowego problemu otyłości. Ale Laurel zaczyna żałować przyjęcia zaproszenia od swojej przyjaciółki Viv. I tak już wystarczająco skompromitowała się przed oczami gospodarza, Toma Forelli (inaczej znanego jako najgorętszy chłopak jaki kiedykolwiek istniał!) a jej choroby morskiej nie wyleczą żadne słodkości. A to wszystko poprzedza rzecz jeszcze gorszą – Viv i cała reszta pasażerów zaczynają się bardzo dziwnie zachowywać.

Ale czy umarliby dla tego?

Tom Forelli wie, że powinien być wdzięczny za swoją pracę i możliwość porzucenia swojego obrazu z dzieciństwa znanego jako „Baby Tom-Tom”. Jego ludzie ustawili nawet „romans” z seksowną gwiazdą pewnego reality show. Ale kiedy na statku zaczyna być nieco dziko, okazuje się, że jego uwaga spoczęła na innej dziewczynie. A kiedy jego mega-impreza przekształca się w niechciane show pełne ubocznych efektów specjalnych, to Laurel jest osobą, którą Tom chce uratować za wszelką cenę.

„Sweet” trafi do amerykańskich księgarń w 2015 roku.