8 najbardziej wyczekiwanych książek YA we wrześniu 2014

Po letnim sezonie ogórkowym, przywitał nas – długo wyczekiwany przez książkoholików, wrzesień i pokaźna ilość świetnych powieści, które trzeba przeczytać! Niestety jest tak wiele książek, a tak mało czasu (i pieniędzy), dlatego przygotowaliśmy dla was listę 8 powieści YA, które według nas warto przeczytać w tym miesiącu.

WRZESIEN14

 

1. & 2. „Więzień labiryntu” i „Zostań, jeśli kochasz” – zanim zaczniemy szturmować sale kinowe, by obejrzeć film na ich podstawie, wypadałoby je przeczytać. Obowiązkowy must have września!

wiezien labiryntu2zostan_jesli_kochasz

3. & 4. „Jedyna” i „Miasto niebiańskiego ognia” – ostatnie tomy serii, które pchały miliony. Choć autorki zapowiadają, że będą kontynuować pisanie w świecie zapoczątkowany w tych książkach, trudno się z nimi pożegnać. Przynajmniej możemy mieć nadzieję, że w czwartym tomie „Rywalek”, spotkamy Amerykę. Żegnaj Clary, Jace, Simon…

jedynamiastoniebaia

5. & 6. „Mara Dyer. Tajemnica” i „Powód by oddychać”- książki, które podbiły serca amerykańskich czytelników. 4,19 gwiazdki (60,8 tys. ocen) i 4,29 gwiazdki (54,9 tys. ocen) na Gooodreads, mówią same za siebie!

tajemnicapowod-by-oddychac

7. „Ocalona” – Aprilynne Pike, autorka „Skrzydła Laurel” powraca do nas z paranormalną powieścią. Czy zachwyci nią już oddanych jej fanów? 

8. „Onyks” – gorący Daemon, po raz kolejny puka do naszych drzwi, w drugim tomie serii Lux. Nie możemy zdradzić wam fabuły, ale możemy zagwarantować, że ten tom jest jeszcze bardziej wciągający niż pierwszy!

ocalonaonyks

Na którą z wymienionych pozycji wyczekujecie z upragnieniem? Z niecierpliwością czekamy na wasze  komentarze dotyczące czytelniczych planów na wrzesień!