Świat: Amerykańska premiera „The Revenge of Seven”

therevenge1Na amerykańskim rynku wydawniczym debiutuje dziś piąty tom sagi Dziedzictwa Planety Lorien pod tytułem „The Revenge of Seven”. To przedostatnia część cyklu.

Piąta księga zostaje wydana, tak jak w przypadku wcześniejszych czterech części, przez HarperCollins we współpracy z domem wydawniczym Full Fathom Five.

O książce:

Gardowie muszą pogodzić się z niepowetowaną stratą. Zdrady dopuścił się Piąty z nich. Numer Ósmy odszedł na zawsze. Najmłodsza została uprowadzona. Pozostali nie są już razem.

W Chicago Johnowi udaje się pozyskać niespodziewanego sprzymierzeńca. To Adam, młody Mogadorczyk, który sprzeciwił się dążeniom swojej rasy. Posiada on bezcenne informacje dotyczące mogadorskiej technologii, strategii wojennej oraz wszelkich słabości. Co najważniejsze, wie najlepiej, gdzie należy uderzyć – w bazę strategiczną pod Waszyngtonem. Niestety, podczas szturmu, John i Adam odkrywają przerażającą prawdę – jest już za późno. Mogadorczycy wdrożyli w życie plan ostatecznej inwazji.

Będąc naocznym świadkiem tych działań, Ella nie potrafi wyrwać się z rąk nieprzyjaciela. Jednak jej śmierć nie jest Mogadorczykom na rękę, a do tego nie spoczną, póki dziewczynka nie przejdzie na ich stronę.

Tymczasem, Szósta, Dziewiąty i Marina przeprawiają się przez podmokłe tereny Everglades, podążając śladem zdradzieckiego Gardy. Dzięki nowo odkrytemu Dziedzictwu, Siódma ma wreszcie siłę, aby przeciwstawić się wrogowi. Jeśli tylko chęć zemsty nie pochłonie jej przedwcześnie.

Loryjczycy raz jeszcze zostali rozdzieleni, ale nie zostali pokonani. Póki żyje choć jeden z Wybrańców, losy Ziemi nie są jeszcze przesądzone.

„The Revenge of Seven” to kontynuacja historii dziesięciorga ocalałych z planety Lorien zapoczątkowanej w książce „Jestem Numerem Cztery”. Na rynku amerykańskim ukazuje się równocześnie wersja z twardą okładką, elektroniczna oraz czytana. Polskie wydanie ukaże się w pierwszym kwartale 2015 roku nakładem Burda Publishing. Jego tytuł nie jest jeszcze znany.

Więcej o serii Dziedzictwa Planety Lorien znajdziesz na oficjalnym fanpage’u: