Plany: The Nethergrim – Matthew Jobin

thenethergrim

Wydawnictwo Jaguar nabyło prawa do debiutanckiej trylogii Matthew Jobina. „The Nethergrim” opisywane jest jako połączenie „Opowieści z Narnii” ze „Zwiadowcami”.

O książce:

W Moorvale każdy wierzy w legendę: Odważny rycerz Tristan i słynny czarownik Vithric, w epickiej bitwie, która odbyła się dekady temu, pokonali złego Nethegrima i jego sługusów. Do dnia dzisiejszego śpiewane są pieśni i organizowane festiwale, aby uczcić honor bohaterów. Jednak teraz coś mrocznego zaczyna spowijać wioskę. Najpierw znikają zwierzęta, pozostają po nich tylko wylizane do czysta kości. Potem coś gorszego: znikają dzieci. Szepty powoli przemieniają się w krzyki: Nethergrim powrócił!
Brat Edmunda jest jednym z zaginionych, a Edmund wie, że musi coś zrobić, aby ocalić jego życie. Ale co? Pomimo tego, że jest studentem magii, ma trudności z rzuceniem nawet najprostszego zaklęcia. On i jego przyjaciele muszą przełknąć swój strach i wyruszyć na bitwę ze starożytnym złem, którego mocy nikt nie potrafi sobie wyobrazić. Muszą zebrać się razem – ale działać niezależnie – w sposób, który przetestuje każdą uncję ich determinacji.