Świat: Następca „Gwiazd naszych wina” jeszcze przed premierą z kontraktem na filmową adaptację

all thePomimo że debiutancka powieść YA Jennifer Niven pojawi się na półkach dopiero 6 stycznia, już zakupiono prawa do jej ekranizacji. Dodatkowo Elle Fanning zagra w niej główną rolę. Produkcją zajmą się Paula Mazur i Mitchell Kaplan.

Oto zarys fabuły książki “All the bright places”:

Połączenie “Gwiazd naszych wina” oraz historii “Eleanor i Park” w cudownej, chwytającej za serce opowieści o dziewczynie, która uczy się żyć od chłopaka, który ma zamiar umrzeć.

Theodore Finch fascynuje się śmiercią. Każdego dnia myśli w jaki sposób może umrzeć, ale również poszukuje – i udaje mu się znaleźć – coś, co zatrzyma go tutaj żywego i przebudzonego.
Violet Markey żyje przyszłością, odliczając dni do zakończenia szkoły, kiedy już będzie mogła uciec z małego miasta jakim jest Indiana i porzucić smutek związany ze śmiercią siostry.
Kiedy Finch i Violet spotykają się na półce szkolnej dzwonnicy – sześć kondygnacji nad ziemią – staje się niejasne kto kogo ratuje.
Wkrótce okazuje się, że tylko przy Violet Finch może być sobą – odważny, zabawnym, żyjącym chwilą facetem, który wcale nie jest takim świtem. I tylko z Finchem Violet zapomina o odliczaniu dni i rozpoczęciu nowego życia. Ale podczas gdy świat Violet się rozrasta, świat Fincha zaczyna się kurczyć.
To chwytająca za serce historia o dzieleniu się miłością, przeżyciu życia i dwóch nastolatkach, którzy odnajdują siebie stojąc na krawędzi.