Zapowiedź: Pandemia – Jana Vagner

[box_light]Pandemia
Jana Vagner

Premiera: październik 2014
Wydawca: Chimarea
Gatunek: postapokalipsa
Seria: —
Cena okładkowa: —[/box_light]

Temat ogólnoświatowej epidemii i zagłady ludzkości wydawał się wyeksploatowany, dopóki nie powstała Pandemia Jany Vagner. To nie tylko książka w rodzaju „co by było gdyby”, ale to przede wszystkim znakomita powieść psychologiczna. Historia pewnej rodziny spod Moskwy podbiła serca rosyjskich, słowackich i czeskich czytelników, teraz ukaże się w Polsce w październiku.

Główna bohaterka, Ania, to charyzmatyczna kobieta, która wyrusza wraz z rodziną przez metropolie Rosji daleko na północ do Karelii, uciekając przed tajemniczą zarazą. W drodze musi chronić swego syna i uporać się z lękiem przed zarażeniem chorobą. Największym wyzwaniem będzie jednak poradzenie sobie ze skomplikowanymi relacjami łączącymi jego ukochanego mężczyznę Sieriożę z byłą żoną Irą…

Po drodze bohaterowie zmierzą się z najtrudniejszymi dylematami: Czy w razie niebezpieczeństwa pomóc kompanom podróży czy ratować samych siebie? Zabijać obcych w imię przetrwania czy zaufać im i ryzykować utratę wszystkiego?

Po ukazaniu się na półkach księgarni w Rosji Pandemia została wyprzedana w ciągu kilku tygodni. W Słowacji z powodzeniem rywalizuje na listach bestsellerów z Danem Brownem i Jo Nesbø. Jana Vagner wpisuje się do tradycji literatury o epidemiach i pogłębionych relacji między zdrowymi a chorymi, jak czynili to wcześniej nobliści pokroju José Saramago w Mieście ślepców i Albert Camus w Dżumie.