Świat: Seria o wróżkach Melissy Marr na dużym ekranie!

krolowalataFilmowa adaptacja książki Melissy Marr dostała drugą szansę. Początkowo prawa do ekranizacji „Królowej Lata” należały do Universal, a teraz przeszły one do firmy Wild West Picture Show Productions.

WWPSP już zatrudniło Pukeko Pictures jako producentów i firmę odpowiedzialną za efekty specjalne. Natomiast Weta Workshop ma zająć się scenografią. Scenariusz napisze Caroline Thompson („Edward Nożycoręki”).

Danie tej ekranizacji drugiej szansy wiąże się z sukcesem, jaki odnoszą ostanio ekranizacje YA, takie jak „Niezgodna” czy „Gwiazd naszych wina”.

Seria od Melissy Marr opowiada historię 17-letniej Aislinn, która widzi wróżki od urodzenia. Te potężne i groźne istoty przechadzają się niewidoczne w świecie śmiertelników. Dziewczyna przestrzega zasad gwarantujących jej bezpieczeństwo, jednak nagle okazuje się, że to nie wystarczy. Musi zmierzyć się z podstępnym, ale niestety pociągającym Królem Lata… Stawką tej ryzykownej gry będzie całe jej życie. Intryga wróżek, miłość śmiertelników i starcie pradawnych zasad ze współczesnymi pragnieniami splatają się w tej zdumiewającej opowieści.