Świat: Poznaj okładkę i tytuł nowej powieści YA od Lauren Oliver, autorki „Delirium”

Lauren Oliver, którą wszyscy pokochali za cykl Delirium ma na swoim koncie jeszcze kilka innych książek. Tym razem przedstawiamy Wam powieść YA z całym mnóstwem tajemnic wiążących się z bliznami, ciszą i kobiecą solidarnością.

Przed Wami okładka owej powieści… vanish

…natomiast zarys fabuły brzmi następująco:

Kiedy 9-letnia Madelina Snow znika z parkingu w sennym miasteczku Massachusetts, cała społeczność rozpoczyna poszukiwania (pozornie bez szans na odnalezienie jej żywej) z zapartym tchem – łącznie z siostrami o imionach Nick i Dara Warren. Dziewczyny zawsze były ze sobą bardzo blisko, jednak stały się sobie obce po tragicznym wypadku samochodowym, który pozostawił na nich swoje piętno. Dara została okaleczona, a Nick nie pamięta, co doprowadziło do wypadku, który zmienił ich życia na zawsze.

Ale kiedy Dara znika w przeddzień swoich siedemnastych urodzin, Nick jest przekonana, że wydarzyło się coś naprawdę złego. Jest zdeterminowana, aby sprowadzić siostrę z powrotem. Im więcej Nick dowiaduje się o swojej enigmatycznej siostrze i jej podwójnym życiu, jakie prowadziła przed wypadkiem, tym bardziej nie jest pewna, czy chce poznać całą prawdę. Ale stawka jest coraz wyższa. Pcha ją w przeszłość i przyszłość, tak aby była w stanie znaleźć związek pomiędzy tymi dwoma zaginionymi dziewczynami…

Premiera „Vanishing Girls” w USA zapowiedziana jest na 3 marca 2015.