Świat: Veronica Roth nie wyklucza powrotu do świata „Niezgodnej”

fourW nowym wywiadzie promującym nadchodzący zbiór opowiadań dotyczącym bohatera Niezgodnej – Tobiasa, Veronica Roth ujawniła, że wcale nie twierdzi iż to już koniec tego świata.

O serii krótkich opowiadań wypowiada się następująco: „Dla mnie to idealny sposób na związanie wszystkiego razem. Jestem podekscytowania ruszeniem dalej z czymś nowym i pracą nad czymś innym. To nie tak, że drzwi pozostają już na zawsze zamknięte dla Niezgodnej. Nie mogłabym tak powiedzieć nigdy, ale teraz jest czas na coś nowego.”

Nie wiadomo jednak, nad czym nowym ma zamiar pracować autorka.

W innym wywiadzie, tym razem dla The Hollywood Reporter Roth przyznała, że wiadomości od fanów po przeczytaniu ostatniej części trylogii przyczyniły się do pewnych zmian w krótkich opowiadaniach o Cztery.

„Czuję, że lekka dawka krytyki pomaga. Wiele osób przyznało, że postawa Cztery nie odbiegała za bardzo od postawy Tris. W moim głowie byli oni bardzo różni, ale być może na stronach, które nie były zbyt blisko siebie. Więc pomyślałam o tym trochę więcej. Czy to się ludziom podobało czy nie, zakończenie Wiernej poruszyło ich, więc opowiadania wydają się być dobrym pomysłem, by pokazać im nieco więcej ulubionych postaci.”

Polska premiera opowiadań o Cztery, zapowiedziana jest na październik 2014.