Świat: Melissa de la Cruz napisze książkę dla Disney Channel

Disney ogłosił, że Melissa de la Cruz, autorka serii „Błękitnokrwiści”,  napisze nową książkę opartą na nadchodzącym filmie telewizyjnym – „Descendants”. Premiera filmu dla Disney Channel prawdopodobnie nie odbędzie się przed rokiem 2015, ale Disney już poinformował, że powieść będzie osadzona dokładnie w tej samej rzeczywistości co film.

descendants

„Dawna legenda głosi, że najbardziej niesławni złoczyńcy zostali uwięzieni na Wyspie Zagubionych, odcięci od reszty świata w ramach kary za ich złe uczynki. W tym mrocznym i ponurym miejscu, przebywają tacy jak: Czarownica, Jafar, Cruella de Vil i Zła Królowa. Mal, Evie, Jay i Carlos jako ich potomkowie, nastoletni synowie i córki czarnych charakterów z Wyspy Zagubionych, zbliżają się do osiągnięcia pełnoletniości…”

A co sama autorka o tym myśli? „Jestem absolutnie podekscytowana i zaszczycona, że zostałam wybrana do tego fantastycznego projektu… Możliwość napisania i rozszerzenia historii z tymi cudownymi bohaterami jest spełnieniem marzeń dla miłośniczki Disneya!”

Książka pojawi się na amerykańskich półkach 5 maja 2015 roku.