Przeczytaj fragment 2 tomu „Trylogii Grisza” od Leigh Bardugo- EXCLUSIVE

szturm„Szturm i grom” to kontynuacja przygód Aliny Starkow, która porwała nas w wir wydarzeń w „Cień i kość”. A co przygotowała dla bohaterki (i czytelników) Leigh Bardugo w drugiej części trylogii Grisza? Mamy dla Was ekskluzywny fragment tej powieści (premiera za 2 tyg.), więc przekonajcie się sami. Ale najpierw trochę o fabule:

Uciekła za Morze Prawdziwe. Nękają ją duchy ludzi, których zabiła w Fałdzie Cienia. Ukrywa swoją tożsamość jedynej Przyzywaczki Słońca. Teraz Alina próbuje ułożyć sobie życie w obcym kraju u boku Mala. Już wkrótce jednak będzie musiała się zmierzyć ze swoją przeszłością – i przeznaczeniem.

Darkling wyłonił się z Fałdy  Cienia zbrojny w nową, potworną moc. Ma niebezpieczny plan, który może rozsadzić granice naturalnego świata. Z pomocą niesławnego korsarza Alina wraca do kraju, który porzuciła, by walczyć z siłami zagrażającymi Ravce. Ale podczas gdy jej moc rośnie, ona sama wikła się coraz głębiej w grę zakazanej magii, w którą wciąga ją Darkling. I odsuwa się od Mala.

Alina będzie musiała dokonać wyboru między swoim krajem, własną mocą a miłością, która miała zawsze ją prowadzić. W przeciwnym razie podejmuje ryzyko, że w nadciągającej burzy straci wszystko.