Lekcja: Kupujemy anglojęzyczne książki za pośrednictwem polskiej e-księgarni #3

Kilka tygodniu temu pisaliśmy o książkowych zakupach na Amazonie i Bookdepository.com. Wbrew pozorom, często na zakupowym szaleństwie w zagranicznych księgarniach online wcale nie zaoszczędzi się wielkich pieniędzy. Dlatego dziś przeanalizujemy zakupy anglojęzycznych pozycji za pośrednictwem polskich dystrybutorów książek.

1. EMPIK.COM

Tego sklepu żadnemu ksiażkoholikowi nie trzeba przedstawiać, wiec od razu przejdziemy do rzeczy. Jak w przypadku zakupów na Amazonie i BookDepository zamierzamy kupić „The Darkest Minds” Alexandry Bracken i „The Selection”  Kiery Cass  (miękka oprawa).

empik

Jak widać koszt zakupu w wypadku dostawy do salonu Empik wyniósł ok. 94 zł.  Dla porównania zakupy tych samych pozycji na Amazonie – 100 zł, a na BookDepository – 74zł.

2. FABRYKA.PL

Za te dwie pozycje w Fabryce (przy odbiorze w punkcie zamówień) zapłacimy 69 zł. Najniższa cena ze wszystkich dotychczasowych e-sklepów.

fabryka

 

3. ALLEGRO.PL

Niestety nie udało nam się znaleźć  aukcji z „The Darkest Minds”, ani  „The Selection”  w miękkiej oprawie.

4. KRAINAKSIAZEK.PL

W Wrocławskiej e-księgarni, korzystając z darmowej wysyłki kurierem dla zamówień powyżej 50 zł, za książki zapłacimy ok. 71 zł. Czas realizacji zamówienia długi, ale nadal taniej niż na BookDepository.

KRAINAKSIAZEK

 

5. BOOKCITY.PL

W Warszawskiej księgarni językowej za „Rywali” i „Mroczne umysły” przy odbiorze osobistym zapłacimy ok. 71 zł, a 80 zł przy wysyłce Pocztą Polską.

bookcity

6. PODSUMOWANIE

Jak widzicie, ceny w większości polskich sklepów oferujących anglojęzyczne pozycje, wcale nie odbiegają cenami od BookDepository. Różnice mieszczą się w kilku złotych. Podczas naszej przygody z kupowaniem „The Darkest Minds” Alexandry Bracken i „The Selection” Kiery Cass najtańszym wyborem okazała się Fabryka.pl (przy odbiorze osobistym) lub KrainaKsiążek.pl (przy zakupie powyżej 50 zł obowiązuje darmowa dostawa). Jednak jeśli chodzi o czas realizacji zamówienie bezkonkurencyjnie wygrywa  BookDepository, który zrealizuje nasze zamówienie w ciągu 48h. Dlatego decydując się na zakupy musimy wziąć pod uwagę nie tylko cenę, ale też jak szybko chcemy swoje zakupy otrzymać.

PS.

Czy da się jeszcze taniej kupić? Oczywiście, że tak. W większych miastach można znaleźć księgarnie, w których za grosze można kupić używane anglojęzyczne książki (np. klasykę, czy starsze pozycje). Podczas planowania zagranicznych podróży warto zaplanować sobie wypad do księgarni i zostawić sobie trochę wolnego miejsce w walizce :)