Książki Rainbow Rowell w Polsce!

Wydawnictwo Otwarte nabyło prawa do wydania w Polsce trzech powieści poczytanej amerykańskiej  autorki  YA Rainbow Rowell – „Landline”, „Fangirl” i „Eleanor & Park”.

fangirl„Fangirl” to historia Cath, fanki Simona Snowa. Okej, cały świat jest fanem Simona Snowa…
Ale dla Cath bycie fanką jest całym życiem – i jest w tym naprawdę dobra. Ona i jej siostra bliźniaczka Wren załapały fazę na serię Simona Snowa kiedy były zaledwie dziećmi; to właśnie dzięki temu były w stanie przetrwać wyjazdy matki.
Czytanie. Ponowne czytanie. Spędzanie czasu na forach o Simonie Snow, pisanie fanficków, ubieranie się tak samo jak bohaterowie na każdą premierę filmu. Sisotra Cath dorastała z dala od tej całej fanowskiej otoczki, ale Cath nie mogła odpuścić. Nie chciała.
Teraz dziewczyny idą do college, a Wren powiedziała Cath, że nie chce z nią mieszkać w jednym pokoju. Cath zostaje sama, całkowicie pozbawiona swojej strefy komfortu. Trafia jej się gburowata współlokatorka z czarującym chłopakiem, który zawsze kręci się gdzieś w pobliżu, piszący fikcję profesor, który myśli, że fanfiki to koniec cywilizowanego świata, przystojny kolega z klasy, który chce rozmawiać tylko o słowach… I nie może przestać martwić się o swojego tatę, który jest kochający i kruchy i tak naprawdę nigdy nie został sam.Pytaniem dla Cath jest: Czy może to zrobić?Czy może żyć bez Wren, która zawsze była obok? Czy naprawdę jest gotowa zacząć życie na własną rękę? Napisać własne historie? I czy kiedykolwiek będzie chciała pójść dalej jeśli oznaczałoby to zostawienie Simona Snowa za sobą?


eleanor„Eleanor & Park”
to opowieść o niezwykłej miłości.
Eleanor… Czerwone włosy, złe ubrania. Stojąca za nim dopóki on nie odwróci głowy. Leżąca za nim dopóki on się nie obudzi. Sprawiająca, że wszyscy inni wydają się bardziej ponurzy, płytcy i niewystarczająco dobrzy… Eleanor.
Park… Wie, że ona pokocha piosenkę zanim on ją dla niej zagra. Śmieje się z jej żartów zanim ona nawet dojdzie do ich sedna. Jest miejsce w jego klatce piersiowej, tuż poniżej gardła, które sprawia, że chce dotrzymywać obietnic… Park.
Trwa to tylko jeden rok szkolny, to historia dwóch urodzonych pod nieszczęśliwą gwiazdą szesnastolatków – wystarczająco mądrych, aby wiedzieć, że pierwsza miłość prawie nigdy nie trwa wiecznie, ale wystarczająco odważnych i zdesperowanych, aby spróbować.
Książka zostanie przeniesiona na wielki ekran przez DreamWorks.