Świat: Amerykańska okładka „The Revenge of Seven”

revenge-of-sevenWydawnictwo HarperCollins za pośrednictwem internetowego wydania magazynu Entertainment Weekly, upubliczniło okładkę amerykańskiego wydania piątej księgi sagi Dziedzictwa Planety Lorien. Ilustracja kontynuuje stylistykę znaną z okładek poprzednich tomów. Tym razem na tle pomarańczowego tytułu króluje intensywna zieleń. Jest to najprawdopodobniej kamienny mur obrośnięty mchem, spośród którego wyłania się loryjski symbol.

O książce:

Oto piąta i jednocześnie przedostatnia księga sagi Dziedzictwa Planety Lorien! Gardowie muszą pogodzić się z niepowetowaną stratą. Zdrady dopuścił się Piąty z nich. Numer Ósmy odszedł na zawsze. Najmłodsza została uprowadzona. Pozostali nie są już razem.

W Chicago, Johnowi udaje się pozyskać niespodziewanego sprzymierzeńca. To Adam, młody Mogadorczyk, który sprzeciwił się dążeniom swojej rasy. Posiada on bezcenne informacje dotyczące mogadorskiej technologii, strategii wojennej, a do tego zna ich wszystkie słabości. Co najważniejsze, wie najlepiej, gdzie należy uderzyć – w bazę strategiczną pod Waszyngtonem. Niestety, podczas szturmu, John i Adam odkrywają przerażającą prawdę – jest już za późno. Mogadorczycy wdrożyli w życie plan ostatecznej inwazji.

Będąc naocznym świadkiem tych działań, Ella nie potrafi wyrwać się z rąk nieprzyjaciela. Jednak jej śmierć nie jest Mogadorczykom na rękę, a do tego nie spoczną, póki dziewczynka nie przejdzie na ich stronę.

Tymczasem, Szósta, Dziewiąty i Marina przeprawiają się przez podmokłe tereny Everglades, podążając śladem zdradzieckiego Gardy. Dzięki nowo odkrytemu Dziedzictwu, Siódma ma wreszcie siłę, aby przeciwstawić się wrogowi. Jeśli tylko chęć zemsty nie pochłonie jej przedwcześnie.

Loryjczycy raz jeszcze zostali rozdzieleni, ale nie zostali pokonani. Póki żyje choć jeden z Wybrańców, losy Ziemi nie są jeszcze przesądzone.

The Revenge of Seven” to kontynuacja historii dziewięciorga wybrańców zapoczątkowanej w książce „Jestem Numerem Cztery”. Amerykańska premiera piątego tomu zaplanowana jest na 26 sierpnia 2014. Polskie wydanie ukaże się na początku 2015 roku.

Więcej o serii Dziedzictwa Planety Lorien znajdziesz na oficjalnym fanpage’u: