Świat: Okładka do nowej powieści Julie Kagawa, autorki „Żelaznego dworu”

Czy myślicie, że gdyby smoki dzisiaj zamieszkiwały ziemię, to zaszywałyby się w jaskiniach pilnując złota?

Autorka bestsellerów YA Julie Kagawa zdecydowanie tak nie myśli – w jej nowej nadchodzącej serii smoki są nieco bardziej społeczne niż chowanie się w jaskiniach. Dzisiaj możecie nacieszyć oczy okładką do pierwszej części serii, której tytuł brzmi “Talon”. Pojawi się ona dopiero w listopadzie tego roku (USA), ale prawa do ekranizacji już zostały nabyte przez Universal. Producentem został Chris Morgan znany z „Szybkich i wściekłych”, natomiast napisanie scenariusza przypadło w udziale Jay’owi Basu.

talon

“Artystyczna okładka do Talona nie mogła być bardziej odpowiednia – jej elegancja, tajemniczość i powściągliwa zmysłowość są tym, czego doświadczą czytelnicy pożerając słowa Julie.” – powiedział Morgan. „Jestem podekscytowany, ponieważ ta odsłona oznacza, że świat jest o krok bliżej do poznania tej epickiej historii o smoczej tradycji, którą stworzyła Julie.”

“Talon” to wyobrażenie świata, w którym smoki chodzą pośród nas. “Smoki zawsze były moimi ulubionymi mitologicznymi stworzeniami” – wspomina Kagawa. “Wszystkie książki, które czytałam jako dziecko, zawsze dotyczyły średniowiecza, żadna nie zawierała naprawdę takich nowoczesnych smoków. A ja naprawdę chciałam stworzyć coś z nowoczesnymi smokami.” “Pomyślałam więc sobie, co robiłyby smoki, gdyby żyły w dzisiejszych czasach?” – dodaje. „Są mądre, kochają siłę i potęgę – nie sądzę, że siedziałyby sobie w jaskiniach strzegąc skarbów. Poszłyby naprzód wraz z czasem i byłyby prezesami bogatych korporacji.”

W świecie “Talona”, smoki zostały prawie całkowicie wybite przez Zakon Świętego Jerzego, bandę niebezpiecznych zabójców. Wciąż jednak istnieje grupa bestii, która trenuje w sekrecie i ma zamiar przejąć świat – grupa, do której należy nastoletni smok, Ember Hill. Ember i jej brat Dante infiltrują świat ludzi – oczywiście kryjąc się pod ludzką postacią – i wkrótce nastoletnia smoczyca znajduje się w samym środku zakręconego miłosnego trójkąta. Czy wybierze smoka takiego jak ona, czy ludzkiego chłopca, który skrywa pewien sekret? Oh, i co wtedy stanie się z nią i jej smoczym rodem?