Świat: Chloe Moretz jako Cassie w filmowej adaptacji „Piątej fali”

Piąta falaSerwis The Wrap potwierdził dzisiaj, że Chloe Moretz zagra Cassie Sullivan w filmowej adaptacji książki Rick’a Yancey’a – „Piąta fala”.

Reżyseruje J Blakeson („Uprowadzona Alice Creed”) na podstawie scenariusza Susannah Grant („Erin Brockovich”, „Charlotte’s Webb”).

[box_info]

Ziemia została zaatakowana przez Obcych, którzy z orbity okołoziemskiej w trzech falach ataku wymordowali większość ludzkiej populacji. Ponadto przed około czterdziestu laty zagnieździli w tysiącach ludzkich płodów obcą inteligencję, która po przebudzeniu przejmuje kontrolę nad ciałem nosiciela. Niedobitki ludzkości zaszczute przez przeczesujące teren drony i podejrzewające się nawzajem o skrywanie wewnątrz obcej inteligencji mordują się nawzajem.

Wystarczyły cztery fale kosmicznej inwazji, by z siedmiu miliardów ludzi ocalała zaledwie garstka. Rozrzuceni w różnych miejscach okupowanej planety walczą o przetrwanie. Od wymarłych miasteczek, przez płonące metropolie, po obozy dla uchodźców i tajne bazy wojskowe – każdy z bohaterów powieści Yanceya próbuje przetrwać i zrozumieć, co się stało i kim są kosmici, którzy postanowili wymordować całą ludzkość.

[/box_info]