Świat: Niespodziewana zapowiedź od Lauren Oliver, autorki „Delirium”

roomsNa początku tego miesiąca autorka bestsellerowej serii „Delirium” zdradziła swoim fanom, że jej najnowsza powieść pt. „Rooms”  pojawi się w amerykańskich księgarniach już we wrześniu 2014 roku.

Debiutancka powieść dla dorosłych Lauren Oliver opowiada hipnotyzującą historię o rodzinie, duchach, sekretach i tajemnicy, w której życie żywych i martwych przecinają się w szokujących, zadziwiających i poruszających miejscach.

Wealthy Richard Walker dopiero co umarł, zostawiając za sobą swój wiejski domek pełen pokoi wypełnionych dorobkiem jego życia. Jego rodzina – gorzka ex-żona Caroline, sprawiający problemy nastoletni syn Trenton i pamiętliwa córka Minna – powracają do tego starego domu w celach majątkowych.

Walkers jako duch nie jest sam. Prim Alice i cyniczna Sandra, dawno nieżyjące mieszkanki związane z tym domem, także utrzymują się w jego klaustrofobicznych ścianach. Walcząc o przestrzeń, pamięć i dominację, obserwują nową rodzinę i ich wspomnienia z dawnego życia.

Pomimo że ich głosów nie słychać, Alice i Sandra rozmawiają ze sobą poprzez dom – sykiem grzejnika, skrzypieniem schodów i mruganiem żarówki. Zarówno żyjący jak i martwi są nawiedzani przez bolesną prawdę, która wkrótce wyjdzie na wierzch z wybuchową siłą. Kiedy pojawia się nowy duch i Trenton zaczyna się z nim komunikować, dochodzi do kolizji świata ludzi i duchów – z katastroficznym rezultatem.