Świat: Kolejny hit YA na wielkim ekranie

Koejny hit YA zostanie zekranizowany! DreamWorks właśnie nabyło prawa do ekranizacji powieści „Eleanor & Park” autorstwa Rainbow Rowell. Kierownik produkcji DreamWorks, Holly Bario, twierdzi, że każda dziewczyna, po przeczytaniu książki twierdzi, że widzi tam siebie z czasów licealnych.

„Ta historia przypomina nam wszystkim o naszym własnym rodzaju niezręczności czy problemach rodzinnych. To nie jest typowa historia, w której brzydkie kaczątko zakochuje się w gorącym przystojniaku. Oni oboje próbują odnaleźć swoją drogę. Oboje są trochę wyrzutkami.” – dopowiada.

Scenariusz ma napisać sama autorka, która jest bardzo podekscytowana informacją o ekranizacji, co można zauważyć śledząc jej wpisy na Twitterze. „JESTEM SZALEŃCZO PODEKSCYTOWANA TĄ UMOWĄ Z DREAMWORKS! Wiem, że filmowe adaptacje sprawiają, że wiele czytelników (W TYM JA) się denerwuje, ale…” „Myślę, że DreamWorks i producent – Carla Hacken, naprawdę chcą zrobić film, który będzie znakomicie oddawał książkę.” „Już im opowiedziałam mój najgorszy koszmar związany z filmem: chuda dziewczyna grająca Eleanor i Keanu Reeves w roli Parka…”