Świat: Powstaną trzy nowe filmy w uniwersum „Harry’ego Pottera”?

fanart by hogwartsite.deviantart

New York Times ujawnił, że spin-off Harry’ego Pottera autorstwa J.K. Rowling, będzie co najmniej trylogią. Pierwsze pogłoski na temat serii słyszeliśmy we wrześniu zeszłego roku, dotyczyły one nadziei Warner Bros na zrobienie jej ekranizacji. Teraz Rowling mówi nieco więcej i twierdzi, że zaangażowanie dyrektora generalnego WB – Kevina Tsujihary – jest bardzo ważne, aby ten plan wykonać.

„Kiedy mówię, że on miał swój wpływ na powstanie „Fantastycznych Zwierząt”, to nie jest takie mówienie tylko pod publikę, ale dosłowna prawda. Jedliśmy razem obiad, rozmawialiśmy przez telefon, a potem wyjęłam brudnopis i pomyślałam, że to będzie interesująca pamiątka dla moich dzieci, więc zaczęłam to pisać od nowa!” „Kiedy Kevin otrzymał najwyższą posadę, wniósł nową energię, która odcisnęła swoje piętno. To jest bardzo zaangażowany człowiek, miły i zabawny.”

Jak już słyszeliśmy wcześniej, filmy skupiają się na historii Newt’a Scamandera, daleko przed tym, jak rozpoczęła się przygoda Harry’ego. To nie jest ani prequel ani sequel. Póki co niewiadomo, czy to faktycznie będzie tylko trylogia, czy pani Rowling postanowi iść dalej. Producentem jest David Heyman, natomiast reżyser i data premiery nie są jeszcze znane.