Plany: Zodiac – Romina Russell

Grupa Wydawnicza Foksal zakupiła prawa do wydania powieści sci-fi „Zodiac” Rominy Russell. Premiera w USA zapowiedziana jest na grudzień 2014.

O książce:

Od zarania dziejów istniało trzynaście Domów w galaktyce Zodiaku. Teraz pozostało tylko dwanaście…

W galaktyce Zodiaku, Twój znak zodiaku określa całego Ciebie. Gwiazdy opowiadają historię Twojego życia i nic – ani nikt –nie jest prawdziwe dopóki nie możesz tego dotknąć.

W tej podzielonej galaktyce osobiste zatargi i podejrzenia osiągają wysoki poziom. Każdy jest potencjalnym wrogiem, więc najlepiej trzymać się własnego gatunku. Ciężko pracujący realiści w Domu Panny szydzą ze słodko-mówiących Wag, którzy korzystają ze swoich socjalnych umiejętności aby osiągnąć szczyt. I podczas gdy rozmarzonym bliźniakom z Domu Bliźniąt wieki zajmuje podjęcie decyzji, optymistyczne Strzelce przeżywają przygodę za przygodą bez chwili wytchnienia.

Dom Raka ceni lojalność i szczerość ponad wszystko inne. Kiedy nieprzewidziana katastrofa uderza w ich oceaniczną planetę, gwiazdy wybierają szesnastoletnią Rho jako swojego nowego Strażnika. Rho podejrzewa starożytne, żądne władzy, legendarne zło, które powróciło, aby dokonać Zemsty na całym Zodiaku. Ale Rho jest nieznanym nowicjuszem i jednym z najmłodszych Strażników w całej historii. Kto by jej uwierzył?

Korzystne gwiazdy są wszędzie, nie dotyczą tylko losu Rho, więc jak może pokonać wroga, skoro nawet nie może go dotknąć?

Pierwsza książka epickiej sagi sci-fi z połączeniem high fantasy. Jej akcja rozgrywa się w galaktyce inspirowanej dwunastoma znakami astrologicznymi.