Świat: Zwiastun nowej powieści YA od Melissy de la Cruz

Poniżej prezentujemy klimatyczny zwiastun najnowszej powieści historical fantasy YA, autorstwa Melissy de la Cruz – autorki serii „Błękitnokrwiści”. Premiera „The Ring and The Crown” w USA zapowiedziana jest na kwiecień 2014.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=XeqBgUglvao&feature=youtu.be’]

Księżniczka Marie-Victoria, spadkobierczyni Tronu Lily, oraz Aelwyn Myrddn, bękart Maga Anglii dorastały razem. Ale kto będzie rządził, a kto służył?

Cicha i delikatna Marie nigdy nie spełniała ambicji swojej matki, Królowej Eleanor II, Najwyższej Władczyni Imperium Francusko-Brytyjskiego. Z pomocą swojego Głównego Maga, Emrys, Eleanor utrzymuje swoją kontrolę tylko dzięki jedynemu magicznemu źródłu na świecie. Rządzi najpotężniejszym imperium, jakie świat kiedykolwiek widział. Ale nawet wydłużone za pomocą magii, życie Eleanor zbliża się ku końcowi. Księżniczka musi jak najprędzej wyjść za mąż i spłodzić następcę tronu, inaczej Imperium będzie bezradne wobec swojego największego wroga, jakim są Prusy. Dwa królestwa muszą się zjednoczyć, aby zakończyć wojnę, a jedynym rozwiązaniem jest małżeństwo Marie i Księcia Leopolda VII, następne tronu Prus.

Ale Marie zawsze kochała Gilla, przyjaciela z dzieciństwa i żołnierza Królewskiej Gwardii. Razem, Marie i Aelwyn, jej osobista potężna czarodziejka, wymyślają plan. Aelwyn przybierze twarz Marie umożliwiając księżniczce ucieczkę z Gillem i ciche życie, którego zawsze pragnęła. A Aelwyn otrzyma to, o czym zawsze marzyła – okazję, by rządzić. Ale dworskie intrygi  i głód władzy rządzą w Anglii bardziej niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. W końcu… na dworze Eleanor panuje tylko jedna zasada, która się liczy: nie ufaj nikomu.