Świat: Rozpoczęto prace nad filmową adaptacją „Piątej fali”

Piąta falaJak wiadomo, prawa do ekranizacji „Piątej fali” nabył Toby Macguire poprzez Sony Pictrues Studio. Wiemy również, że scenariusz napisze Susannah Grant (znana chociażby z „Erin Brockovich” czy „Charlotte’s Webb”).

20 marca Rick Yancey w rozmowie z USA Today opowiedział co nieco o okładce do „The Infinite Sea”, a także wspomniał, że ekranizacja „Piątej fali” jest już na dobrym etapie rozwoju. J. Blakeson („Uprowadzona Alice Creed”) podpisał umowę odnośnie reżyserowania filmu, pojawiła się także informacja, że dwie role zostały już obsadzone. Dalsze castingi będą trwać przez kilka następnych tygodni, a wszyscy są niezmiernie ciekawi, kto zagra Cassie i Evana. Sam autor przyznał, że nie czytał jeszcze scenariusza, ponieważ czeka na „wersję, która nie wywoła u niego łez”.

O książce:

Ziemia została zaatakowana przez Obcych, którzy z orbity okołoziemskiej w trzech falach ataku wymordowali większość ludzkiej populacji. Ponadto przed około czterdziestu laty zagnieździli w tysiącach ludzkich płodów obcą inteligencję, która po przebudzeniu przejmuje kontrolę nad ciałem nosiciela. Niedobitki ludzkości zaszczute przez przeczesujące teren drony i podejrzewające się nawzajem o skrywanie wewnątrz obcej inteligencji mordują się nawzajem.

Czy ludzkość jest w stanie stawić czoła inwazji obcej cywilizacji, tysiąckrotnie bardziej zaawansowanej niż nasza?

Nie.

Wystarczyły cztery fale kosmicznej inwazji, by z siedmiu miliardów ludzi ocalała zaledwie garstka. Rozrzuceni w różnych miejscach okupowanej planety walczą o przetrwanie. Od wymarłych miasteczek, przez płonące metropolie, po obozy dla uchodźców i tajne bazy wojskowe – każdy z bohaterów powieści Yanceya próbuje przetrwać i zrozumieć, co się stało i kim są kosmici, którzy postanowili wymordować całą ludzkość.