Świat: New Line zakupiło prawa do ekranizacji „The Brokenhearted”

The BrokenheartedNew Line przejęło prawa filmowe od Alloy Entertainment do przeniesienia na ekran bestsellera autorstwa Amelii Kahaney – „The Brokenhearted”.

Producentami pozostają jednak Les Morgenstein i Elysa Dutton z Alloy, natomiast kierownictwo nad adaptacją objęła Ellen Shanman – autorka książek „Right Before Your Eyes” oraz „Everything Nice”. Andrea Johnston i Dave Neustadter z New Line będą nadzorować produkcję.

O książce:

Nastoletnia dziewczyna przemienia się w niechętnego superbohatera.

Prima balerina anthem Fleet jest ściśle strzeżona przez swoich rodziców w ich rodzinnym apartamencie. Ale kiedy na przyjęciu w złej części miasta spotyka przystojnego Gavina, od razu zostaje wciągnięta do jego niebezpiecznego świata. Jednak dochodzi do tragicznego wypadku, w którym Anthem wpada w ramiona śmierci. Budzi się jednak w podziemnym laboratorium, z bionicznym sercem bijącym w jej klatce piersiowej. W miarę jak wchodzi w swoje nowe życie, dziewczyna odkrywa złowrogą prawdę ukrytą wśród tych, którym ufała najbardziej oraz przerażający sekret rodzinny… i obowiązek strzeżenia go.