Świat: Oto nowa książka autorki „Spętanych przez bogów”

TrialKilka godzin temu, ujawniono okładkę do pierwszej powieści z nowej serii Josephine Angelini, autorki „Spętanych przez bogów”.

„Trial by Fire” rozpocznie trylogię fantasy YA, a jej premiera za oceanem zaplanowana jest na 2 września 2014 roku.

O książce:

W nowej trylogii Worldwalker płonie miłość, światy się zderzają a magia króluje.

Ten świat próbował zabić Lily Proctor. Jej zagrażające życiu alergie trzymają ją z daleka od radosnych doświadczeń, które dla innych mieszkańców jej rodzinnego miasta – Salem – są czymś oczywistym… właśnie z tego powodu dziewczyna jest niezmiernie zdeterminowana, aby na swoim pierwszym przyjęciu szkolnym bawić się jak najlepiej wraz ze swoim najlepszym przyjacielem i długotrwałą sympatią – Tristanem. Jednak po upokarzającym incydencie, który widziała połowa jej klasy, Lily żałuje, że nie może po prostu zniknąć. Nagle, ni z tego ni z owego, trafia do zupełnie innego Salem – przekraczającym jej wyobrażenia, z przerażającymi stworzeniami i miejsca rządzonego przez potężne kobiety zwane Crucibles. Najsilniejszą i najokrutniejszą z nich jest Lillian… drugie ja Lily w tym alternatywnym uniwersum.

Nowa wersja świata jest przerażająco zmysłowa. Lily zaczyna zdawać sobie sprawę, że to, przez co jest słaba w domu, sprawia, że w nowym Salem jest wyjątkowa. To również stawia jej życie w niebezpieczeństwie. Wrzucona do świata, którego nie rozumie, Lily rozdarta między obowiązkami, w których spełnieniu nikt jej nie pomoże, a miłością, której nigdy się nie spodziewała. Ale jak Lily może być zbawcą tego świata, skoro sama dla siebie jest największym wrogiem?