Świat: Becca Fitzpatrick zdradza fabułę kolejnej książki, która ukaże się po „Black Ice”

Becca FitzpatrickWczoraj została ujawniona okładka do najnowszej powieści Becci Fitzpatrick, a dziś mamy dla was kolejną dobrą wiadomość. Autorka sagi „Szeptem” zdradziła, że w 2015 roku nakładem wydawnictwa Simon & Schuster ukaże się jej kolejny (niezależny) młodzieżowy thriller pt. „Sapphire Skies”.

O książce:

17-letnia Stella Gordon mieszka ze swoją matką w uroczym wiejskim dworku niedaleko regionu znanego jako Main Line w Philadelphii zamieszkiwanego przez bogate rodziny. Ale jednej pamiętnej nocy, życie Stelli zostaje zniszczone przez jeden wystrzał z broni.

Stella staje się świadkiem przestępstwa, i zostaje objęta federalnym programem ochrony świadków. Ma zeznawać przeciwko sprawcy, którym jest szef mafii zwany Danny Bolando. Stella zostaje zabrana do cichej mieściny Thunder Basin w Nebrasce, gdzie ma zacząć nowe życie, jako ktoś zupełnie inny.

Wkrótce poznaje Chet’a Falconer’a, przystojnego sąsiada z rancza obok, który przysięga jej, że do końca lata Stella założy kowbojskie buty i będzie jeździć konno. Flirtowanie z Chet’em jest miłą odskocznią od jej nędznego losu, choć dziewczyna nie do końca jest za „kowbojami” i nie ukrywa tego przed Chet’em. Ale w głębi serca, wbrew swojemu rozsądnemu osądowi, Stella czuje, że powoli ulega urokowi chłopaka. Niestety, musi uporać się też z Dusty’m Falconer’em, porywczym i łamiącym wszelkie zasady młodszym bratem Chet’a, do którego Stella czuje niechciany, ale nieodparty pociąg.

Wraz z początkiem gorącego lata w Nebrasce, Stella próbuje wpasować się w swoje nowe życie. Ale kiedy na progu swojego domu znajduje wiadomość z pogróżkami, obawia się, że być może nigdy nie ucieknie od swojej przeszłości. Czy to możliwe, że w tak małym mieście w Nebrasce nie jest aż tak bezpieczna, jak wierzyły w to władze?