Świat: „These Broken Stars” jako serial telewizyjny?

these broken starsWielce wyczekiwana premiera książki Amie Kaufman i Meagan Spooner – „These Broken Stars” spotkała się za granicą z bardzo ciepłym przyjęciem. Zainteresowali się nią również czterej wielcy producenci telewizyjni, a Publisher’s Weekly podzielił się z nami informacją, którzy dokładnie.

Są to Eric Balfour, Stephanie Varella, Warren Littlefield i Martin Berneman. Eric Balfour, znany ze swojej roli w serialu stacji SyFy’s „Haven”, jest bardzo podekscytowany rozpoczęciem projektu, ale nie będzie w nim występował. Balfour, natychmiast zwrócił uwagę na „These Broken Stars”, kiedy dwoje z jego partnerów – Varella i Berneman – wspomnieli, że możliwe jest jej zekranizowanie.

„Pomyślałem, że to fajny koncept i poprosiłem o możliwość przeczytania książki.” – wspomina. „Chciałem, żeby była tak dobra, jak myślałem, że będzie, i na szczęście była dużo lepsza i głębsza, niż mogłem sobie wyobrazić. Pochłonęła mnie od pierwszej sceny i nie mogłem uwierzyć jak bardzo zakochałem się w tych bohaterach.”

Prawa do książki zostały ledwo co nabyte, a producenci powoli szykując się do przeprowadzania castingów. Wiadomo jednak jak to jest – zapewne jeszcze sporo poczekamy, zanim poznamy dokładne fakty dotyczące aktorów, scenariusza, a co dopiero daty adaptacji.

PS. Prawa do wydania książki „These Broken Stars”  w Polsce nabyło wydawnictwo Otwarte.