Plany: The Here and Now – Ann Brashares

The Here and NowWydawnictwo Egmont zakupiło prawa do wydania książki sci-fi „The Here and Now”, autorstwa Ann Brashares znanej z młodzieżowej serii „Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów”, czy  powieści „Nigdy i na zawsze” (Otwarte, 2012).

O książce:

Przestrzegaj zasad. Pamiętaj, co się stało. Nigdy się nie zakochaj.

Poznajcie siedemnastoletnią Prennę James, która wyemigrowała do Nowego Jorku, kiedy miała 12 lat. Z tym drobnym wyjątkiem, że Prenna nie przybyła tutaj z innego kraju. Przbyła z innego czasu – przyszłości, gdzie przenoszona przez komary choroba zmutowała do stadium pandemii, zabijając miliony ludzi i pozostawiając świat w ruinach.

Prenna i inni, którym udało się uciec do teraźniejszości muszą trzymać się ścisłych reguł: nigdy nie ujawniaj tego, skąd pochodzisz, nigdy nie ingeruj w historię, i nigdy przenigdy nie spoufalaj się z kimś spoza Twojej społeczności. Prenna trzyma się tego, co jej powiedziano, wierząc, że może pomóc w zapobiegnięciu zarazie, która pewnego dnia spustoszy Ziemię. Ale wszystko się zmienia, gdy zakochuje się w Ethanie Jarves’ie. (tłum. by PB)