Plany: Wait for You – J. Lynn

wait for you

Wydawnictwo Amber zakupiło prawa do powieści New Adult „Wait for You”, autorstwa J. Lynn (Jennifer L. Armentrout).

New Adult, to stosunkowy nowy gatunek* (za datę powstania przyjmuje się rok 2009), wypełniający lukę pomiędzy Young Adult a literaturą dla dorosłych. NA koncentruje się na bohaterach 18-25 letnich i  ich pierwszych krokach ku samodzielności. Porusza takie tematy jak: rozwój seksualności, wybór ścieżki życiowej, studia, pierwsza praca czy walkę z demonami z przeszłości.

 

O książce:

Na niektóre rzeczy warto czekać…

Podróż mająca tysiące kilometrów z domu do college’u jest jedynym sposobem, dzięki któremu 19-letnia Avery Morgansten może uciec od tego, co stało się na imprezie z okazji Halloween pięć lat temu – było to wydarzenie, które na zawsze zmieniło jej życie. Wszystko, czym musi się teraz przejmować to tylko odrabianie zadań na czas, upewnianie się, że jej bransoletka na lewym nadgarstku nadal tam jest, niezwracanie na siebie uwagi, i może – daj Boże – zdobycie kilku przyjaciół, ponieważ byłaby to naprawdę miła odmiana. Jedyną rzeczą, której nie potrzebuje i nigdy nie planowała było zwrócenie uwagi jednego faceta, który mógłby rozkruszyć tę piękną przyszłość, którą zaczyna budować dla samej siebie. (tłum. nieoficjalne by PB)

____________________________
*NA, podobnie jak na YA, jest wytworem współczesnej machiny gospodarczej, powstały głównie dla celów marketingowych. Chociaż NA rządzi się swoimi regułami i opiera się na utartych schematach, nadal przez niektórych nie jest uznawany za gatunek.