Świat: Nowa seria Julie Kagawa o smokach z szansą na filmową adaptację

talonJulie Kagawa ogłosiła na swojej stronie coś, co na pewno ucieszy jej fanów. Zabiera się za pisanie nowej serii YA, która tym razem będzie dotyczyć… SMOKÓW!

W Polsce autorka znana jest ze swojej serii „Żelazny dwór”. Historia o smokach to coś, co chciała napisać już będąc dzieckiem. Teraz ma szansę spełnić swoje dziecięce marzenia.

Pierwsza część serii, której tytuł będzie brzmiał „Talon” ma się ukazać za granicą 28 października przyszłego roku. Jakby tego było mało, Universal Pictures już nabyło prawa do zekranizowania tej powieści. Producentem prawdopodobnie będzie Chris Morgan.

Seria koncentruje się na smokach, które posiadają umiejętność przybierania ludzkich cech, oraz zaprzysiężonych wojownikach, których jedynym zadaniem jest ich eliminacja.

Smoki Talonu i Zakon Świętego Jerzego toczyły ze sobą walki od wieków. Legendarne stworzenia, których istnienie nie jest znane zwykłym ludziom, są zdeterminowane, aby rządzić światem. Ich wrogowie, wielopokoleniowe stowarzyszenie pogromców smoków, jest równie mocno zdeterminowane, aby doprowadzić ich do wyginięcia. Jednak kiedy młody smok i zahartowany wojownik nieświadomie się zaprzyjaźniają, wszystko zaczyna się komplikować.