Świat: Amerykańska premiera „The Fall of Five”

Dzisiaj, 27 sierpnia 2013 roku, na amerykańskim rynku wydawniczym debiutuje czwarty tom sagi The Lorien Legacies (Dziedzictwa Planety Lorien) pod tytułem „The Fall of Five”. Jest to kontynuacja losów bohaterów poznanych na łamach „I am Number Four” („Jestem Numerem Cztery”).

FOFUSAThe Fall of Five to czwarta część bestsellerowej serii zapoczątkowanej przez „Jestem Numerem Cztery” autorstwa Pittacusa Lore’a. Członkowie loryjskiej Gardy wreszcie się zjednoczyli, ale czy to wystarczy, aby wygrać walkę z Mogadorczykami?

John Smith – znany także jako Numer Cztery – sądził, iż wszystko się zmieni, kiedy odnajdzie pozostałych. Nie będzie musiał uciekać, wreszcie zmierzy się z wrogiem i odniesie zwycięstwo.

Ogromnie się pomylił. Wycieńczająca bitwa z przywódcą Mogadorczyków jednoznacznie pokazała, iż młodzi Loryjczycy są zupełnie nieprzygotowani i praktycznie bezbronni. Ledwo udało im się ujść z życiem. Teraz ukrywają się w apartamencie Dziewiątego w Chicago, gdzie próbują zaplanować swój kolejny ruch.

Cała szóstka jest niezwykle potężna, jednak nawet wspólnie nie pokonają całej armii. Nie pomoże im w tym nawet zapomniany sprzymierzeniec, który wreszcie powrócił. Aby mieć jakąkolwiek szansę, członkowie Gardy muszą wytrwale ćwiczyć swoje Dziedzictwa i nauczyć się działać jak drużyna. Co więcej, wreszcie muszą poznać swoje faktyczne przeznaczenie i prawdę o pierwotnej Starszyźnie Loryjskiej.

Gdy wreszcie otrzymują sygnał od ostatniego zaginionego Loryjczyka – Numeru Pięć – niewiele brakuje do całkowitego zjednoczenia. Tyle samo dzieli ich od wpadnięcia w pułapkę. Czas nagli, a pewne jest tylko jedno. Muszą odnaleźć Numer Pięć zanim zrobią to Mogadorczycy, bo wtedy wszystko przepadnie.

Gardowie może przegrali pierwszą bitwę, ale wojna jeszcze się nie skończyła.

Planeta Lorien powstanie na nowo.

FOF

Polski przekład czwartego tomu pojawi się na przełomie lutego/marca 2014 roku. Jego tytuł nie jest jeszcze znany.

więcej o sadze znajdziesz na

Dziedzictwa Planety Lorien