Świat: Clare potwierdziła, że bohaterowie z jej nowej serii „The Dark Artifices”, pojawią się w finale „Darów Anioła”

Już w przyszłym tygodniu do polskich kin wchodzi ekranizacja pierwszej części sagi Dary Anioła – „Miasto kości”. Tym czasem autorka – Cassandra Clare – ujawnia pewne informacje dotyczące jej nowej serii – „The Dark Artifices”.

„Już dokładnie wiem, co będzie się działo.” – powiedziała o swojej nowej sadze, której akcja osadzona jest w Los Angeles, pięć lat po wydarzeniach, które miały miejsce w „Darach Anioła”. „Wciąż jestem przy ostatniej książce z serii „Dary Anioła”, gdzie mam zamiar wprowadzić bohaterów z „The Dark Artifices”.

Tak więc nowych bohaterów będziecie mogli poznać w „City of  Heavenly Fire”, który za granicą ma się pojawić na początku przyszłego roku. „Naprawdę mam zamiar przedstawić ich po raz pierwszy w „Darach Anioła”. Pojawią się, a my będziemy mogli zobaczyć ich interakcje między sobą. Naprawdę czuję się, jakby w książce był jakiś akt związany z Clary i Jace’m, a także z innymi charakterami przekazującymi „pałeczkę” następnemu, młodszemu pokoleniu; coś w stylu „Teraz ta przygoda jest Waszą przygodą”.