Recenzja: Najseksowniejszy wampir świata – Kerrelyn Sparks

Najseksowaniejszy wampir świataWszystko się wydało. Wampiry istnieją. Filmik wrzucony na You Tube’a nie pozostawia co do tego wątpliwości. Gregori, szef marketingu w prowadzonej przez wampiry firmie produkującej syntetyczną krew, ma przekonać amerykański rząd do wydania oświadczenia, że wideo jest mistyfikacją. Prezydent żąda jednak, żeby Gregori wyświadczył mu najpierw przysługę… i spędził czterdzieści osiem godzin w (bardzo bliskim) towarzystwie jego córki.

 Abby Trucker woli przesiadywać w laboratorium, niż brać udział w oficjalnych kolacjach w Białym Domu. Całe życie poświęciła pracy nad przełomowym lekiem. Brakuje jej już tylko dwóch składników, ale żeby je zdobyć, musi się udać do najniebezpieczniejszego rejonu świata- i to koniecznie razem z wampirami! Podróż z nieśmiertelnym przystojniakiem z zamiłowaniem do garniturów Armaniego będzie bardziej zaskakująca, niż Abby się spodziewała. A największym zagrożeniem okażą się nie dzikie hordy, lecz jej własna dzika namiętność do najseksowniejszego wampira świata…

  Gregori jest najmłodszym wampirem w klanie Romana, co powoduje, że jego współpracownicy naśmiewają się z niego. Choć dorównuje im mocami a także równie doskonale włada mieczem, to i tak jest pisklęciem. Zachowanie innych wampirów strasznie go irytuje. Stara się za wszelką cenę dopasować. Jednak jako młody wampir, ma zupełnie inny tok myślenia niż jego starsi pobratymcy. Jest nowoczesny – na jego szczęście jest to cecha, która jest tutaj niezwykle potrzebna. Po tym jak zamieszczono filmik w Internecie, na którym wampiry odcinają głowy innym, a ci zamieniają się w proch, jedynym możliwym wyjściem, jest przekonać rząd, że wampiry są niegroźne, a przede wszystkim chcą chronić ludzi. Gregori ma nie lada zadanie. Według wszystkich mistrzów klanów, on jeden jest w stanie tego dokonać. Jako szef marketingu ma doświadczenie w kreowaniu wizerunku dla potrzeb świata, więc zadanie powierzone przez Romana nie powinno mu sprawić żadnych problemów. Wszystko się zmienia kiedy na scenę wkracza śliczna córka prezydenta.

 Abby w przeciwieństwie do swojej siostry – Madison, woli nie udzielać się w mediach. Wizerunek, pierwsze strony gazet i rozgłos to nie jej bajka. Od kiedy jej matka zachorowała, stara się robić wszystko, by uratować jej życie. Skończyła studia medyczne ze stopniem doktoranta, wynalazła preparat stosowany przez wojsko, ma własne laboratorium. A teraz musi udać się do Chin, żeby odszukać rzadkie rośliny, dzięki którym jej matka może wrócić do zdrowia. Niestety wszystkie dostępne środki zakończyły się fiaskiem. Strona dyplomatyczna i prawna zawiodła. Jednak pojawiło się światełko w tunelu z chwilą pojawienia się wampirów. Abby nie jest przekonana do pomysłu ojca, aby wybrać się w podróż z wampirami. Jednak nie ma innego wyboru.

 Cóż mogę napisać. Kolejna świetna książka Sparks. Z wielką przyjemnością kolejny raz udałam się w świat gdzie królują wampiry. Pierwszą rzeczą na którą chcę zwrócić Waszą uwagę jest to, że mamy tutaj historię z wyższej półki. Wcześniej była miłosna opowieść prosto z nieba, a teraz ze świata polityki, i to na najwyższym szczeblu. Tego Sparks jeszcze nie robiła. Córka prezydenta i wampir, cóż za niesamowite połączenie. Na szczęście nie będziemy się zmagać z aspektami politycznymi tego kraju. Polityka jest zbyt nudna aby zaśmiecać nią kolejne strony książki.  Wracając do fabuły, to niewiele się zmienia w porównaniu do pozostałych części cyklu. Jest wampir, kobieta, wielka miłość, seks i humor. Wszystko, co już dobrze znamy, i co jest etykietką twórczości Sparks. Jednak wbrew pozorom, to nie jest nudne, czyste romansidło. Jest w nim przygoda i niebezpieczeństwo, co daje dreszczyk emocji. Wspaniałe połączenie romansu z komedią i przygodą.

 Książka wyróżnia się od pozostałych. Mam tu na myśli bohaterów. Wcześniej poznawaliśmy historie starszych wampirów, które chodziły po ziemi już setki lat, no i oczywiście znalazły swoją miłość. Tym razem wyruszamy w niezwykle niebezpieczną misję wraz z Gregorim. W przeciwieństwie do Romana, Angusa czy Connora, Gregori jest wampirem zaledwie od kilkunastu lat. Jego sposób bycia, zachowanie i tok myślenia jest nowoczesny, nie przestarzały. To jak świeży powiew powietrza. Na co jeszcze muszę zwrócić uwagę to fakt, że ta książka jest bardziej dynamiczna niż pozostałe. Nie można zapomnieć o humorze jaki nam towarzyszy przez prawie całą książkę.

„Najseksowniejszy wampir świata” Kerrelyn Sparks to niesamowita opowieść o miłości, która połączyła dwie niezwykłe osoby. Z czystym sumieniem mogę ją polecić wszystkim, którzy kochają takie książki. To kolejna część cyklu o wampirach, która spełni wszelkie oczekiwania miłośników twórczości Sparks. Mogę również dodać, że na pewno zaskoczy niejedną osobę. A tych, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać świata wampirów, serdecznie zapraszam. Fakt, że jest to kolejna część cyklu nie ma znaczenia dla ogółu, gdyż każda książka jest odrębną historią. Oczywiście zachęcam do zapoznania się z pozostałymi.

Moja ocena: 5

by Magda M