Świat: „Piąta fala” z szansą na debiut na dużym ekranie

Piąta fala„Piąta fala” miała swoją premierę za oceanem zaledwie w maju tego roku, a już wiadomo, że doczeka się ekranizacji. Jedną z najnowszych wiadomości jest informacja o twórcy scenariusza. Otóż napisze go nominowana do Oscara Susannah Grant. Znana jest ze scenariuszy filmów takich jak: „Erin Brockovich „, „The Soloist” oraz Charlottes Web”.

[box_dark]

Ziemia została zaatakowana przez Obcych, którzy z orbity okołoziemskiej w trzech falach ataku wymordowali większość ludzkiej populacji. Ponadto przed około czterdziestu laty zagnieździli w tysiącach ludzkich płodów obcą inteligencję, która po przebudzeniu przejmuje kontrolę nad ciałem nosiciela. Niedobitki ludzkości zaszczute przez przeczesujące teren drony i podejrzewające się nawzajem o skrywanie wewnątrz obcej inteligencji mordują się nawzajem.

Czy ludzkość jest w stanie stawić czoła inwazji obcej cywilizacji, tysiąckrotnie bardziej zaawansowanej niż nasza?

Nie.

Wystarczyły cztery fale kosmicznej inwazji, by z siedmiu miliardów ludzi ocalała zaledwie garstka. Rozrzuceni w różnych miejscach okupowanej planety walczą o przetrwanie. Od wymarłych miasteczek, przez płonące metropolie, po obozy dla uchodźców i tajne bazy wojskowe – każdy z bohaterów powieści Yanceya próbuje przetrwać i zrozumieć, co się stało i kim są kosmici, którzy postanowili wymordować całą ludzkość.[/box_dark]