Świat: Autorka „Legendy” zdradza zarys swojej nowej serii

Rebeliant_LegendaPodczas Comic Con w San Diego, autorka serii „Legenda” (wyd. Zielona Sowa) Marie Lu, zapytana o swoje plany na przyszłość, zdradziła, że pierwsza część nowej serii jest już w 2/3 napisana i powinna się pojawić jesienią przyszłego roku.

„To będzie seria YA fantasy i póki co nazywa się „Young Elites”” – powiedziała autorka. „To coś w rodzaju spotkania X-menów i Assassin’s Creed. Superbohaterowie w świecie fantasy z renesansowym społeczeństwem. Zawsze chciałam napisać fantasy.”

Ale to wcale nie oznacza, że musimy się żegnać ze światem z „Legendy”. Marie powiedziała, że droga pozostaje otwarta na ponowne historie w dalekiej przyszłości. „Nigdy niczego nie wykluczam. Jestem w stanie wyobrazić sobie siebie, powracającą do tego świata w przyszłości, ale jeśli to się stanie, to raczej nie za szybko. Myślę, że to może potrwać chwilę, zanim zrobię coś w rodzaju oczyszczenia, aby poczuć się wypoczęta i gotowa do powrotu do tego świata.”. Natomiast nie ma żadnych nowych informacji dotyczących ekranizacji „Legendy”. Dalej trwają poszukiwania reżysera.