Świat: Robert Galbraith, to tak naprawdę J.K. Rowling?

cuckoos

Panią J.K. Rowling wszyscy doskonale znamy z jej książek o przygodach Harry’ego Potter’a. Pewnie myśleliście, że ta autorka już Was niczym nie zaskoczy, a my mamy dla Was niespodziewaną wiadomość. Otóż twórczyni Hogwartu napisała kryminał.

Oczywiście, nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że wydała go pod pseudonimem jako Robert Galbraith.
„The Cuckoo’s Calling” pojawiła się w kwietniu tego roku, ale dopiero teraz świat internetu obiegła wiadomość, że to tak naprawdę Rowling  jest  jego twórczynią.

Co więcej – autorka żałuje, że to nie pozostało tajemnicą przez jeszcze pewien okres czasu. „Miałam nadzieję utrzymać ten sekret nieco dłużej, ponieważ bycie Robertem Galbraithem było takim wyzwoleńczym doświadczeniem. To było takie wspaniałe móc wydać książkę bez robienia szumu i bez oczekiwać wobec mnie, a także była to czysta przyjemność zdobyć opinie pod nieznanym nazwiskiem.”

A oto fabuła owej książki:

Genialny debiut pełen tajemnicy w klasycznym tonie: detektyw Cormoran Strike bada sprawę samobójstwa modelki.

Po utracie nogi spowodowanej wybuchem miny w Afganistanie, Cormoran Strike ledwo daje radę jako prywatny detektyw. Ma umowę tylko z jednym klientem, a wierzyciele wzywają. Dodatkowo właśnie się rozstał ze swoją dziewczyną, z którą był przez długi czas i zamieszkał w swoim biurze.

Wówczas popd jego drzwiami pojawia się John Bristow z niesamowitą historią: jego siostra, legendarna supermodelka, Lula Landry, dla przyjaciół Cuckoo, kilka miesięcy temu padła w objęcia śmierci, co wywołało spory szum. Policja zakwalifikowała to jako samobójstwo, ale John w to nie wierzy. Ta srawa zapuszcza Strike’a do świata pięknych multimilionerek, ich chłopaków, którzy są gwiazdami rock’a oraz zdesperowanych projektantów i pozwala mu ujrzeć każdą odmianę przyjemności, kuszenia, uwodzenia i złudzeń znanych człowiekowi.

Możecie myśleć, że znacie detektywów, ale nigdy nie spotkaliście takiego, jak Strike. Możecie myśleć, że wiecie wszystko o bogatych i sławnych ludziach, ale nigdy nie poznaliście ich w obliczu śledztwa takiego, jak to.