Plany: These Broken Stars – Amie Kaufman, Meagan Spooner

these broken starsWydawnictwo Otwarte zakupiło prawa do wydania powieści science fiction „These Broken Stars”, autorstwa Amie Kaufman i Meagan Spooner. Polska premiera zapowiedziana jest na 2015 rok.

O książce:

“Absolutnie fantastyczna! To science-fiction, na które czekałam!” – Beth Revis, autorka bestsellerowej serii New York Times’a – „W otchłani”.

To noc była jak każda inna na pokładzie Icarusa. Ale w tą noc dochodzi do katastrofy: ogromny luksusowy spaceliner zostaje wyszarpany z nadprzestrzeni i spada prosto na najbliższą planetę. Lilac LaRoux i Tarver Merendsen ocaleli. I wszystko wygląda na to, że są zupełnie sami.

Lilac jest córką najbogatszego człowieka we wszechświecie. Tarver pochodzi znikąd, po prostu młody bohater wojenny, który dawno temu nauczył się, że dziewczyny takie jak Lilac są bardziej kłopotliwe niż wartościowe. Ale mogąc polegać tylko na sobie, Lilac i Tarver muszą współpracować podczas krętej podróży przez niesamowity, opuszczony teren w poszukiwaniu pomocy.

Wówczas, na przekór wszystkiemu, Lilac i Tarver znajdują dziwne błogosławieństwo w tragedii, która rzuciła ich sobie nawzajem w ramiona. Bez nadziei na wspólną przyszłość w ich własnym świecie, zaczynają się zastanawiać – czy będzie lepiej zatrzymać się tutaj na zawsze?

Wszystko się zmienia, gdy odkrywają prawdę ukrytą w mrożących podszeptach, które nawiedzają każdy ich krok. Lilac i Tarver mogą znaleźć sposób na wydostanie się z tej planety. Ale nie będą już wtedy tymi samymi ludźmi jakimi byli, gdy na niej wylądowali.

Pierwsza część trylogii science-fiction, „These Broken Stars” to ponadczasowa historia miłosna o nadziei i przetrwaniu w obliczu nieprawdopodobnych wydarzeń. [tłum. by PB]

___________________
źródło: http://amiekaufman.com