Świat: 'Brzydcy’ Scotta Westerfelda na dużym ekranie

ugliesKilka dni temu, Hydraulx Entertainment poinformowało na Comic-Con, iż ruszają prace nad filmową adaptacją książki 'Brzydcy’ Scotta Westerfelda (wyd. Egmont, 2007).

Dziś, autor dystopijnej serii 'Brzydcy’ poinformował fanów, że będzie uczestniczył w zebraniu dotyczącym ekranizacji jego książek. Przyznał także, że jeszcze daleka droga do zobaczenia tej serii na dużym ekranie, nie mówi się jeszcze nawet o przesłuchiwaniu aktorów do poszczególnych ról. Jednak, gdy zapytany został, kogo by widział w roli Tally Youngblood, czyli głównej bohaterki, odpowiedział, że zapewne pokochałby na tym miejscu jakąś nieznaną aktorkę.

[box_info]Tally nie może się już doczekać swoich szesnastych urodzin. Tego dnia w jej świecie każdy przechodzi operację, która zmienia przeciętnych, brzydkich nastolatków w doskonałych ślicznych, żyjących w supernowoczesnym raju, gdzie jedynym zajęciem jest wieczna zabawa. Tymczasem Shay, nowa przyjaciółka Tally, nie podziela jej entuzjazmu i zamiast poddać się przemianie, woli zaryzykować ucieczkę z miasta. Po zniknięciu Shay Tally odkrywa, że nawet w raju nie wszystko jest śliczne. Musi wybierać: albo odszuka Shay i zdradzi władzom miejsce jej pobytu albo też nigdy nie stanie się piękna. Decyzja, którą podejmie, na zawsze odmieni jej świat.[/box_info]