Świat: Rusza ekranizacja powieści Gayle Forman 'Jeśli zostanę’

jesli-zostaneEkranizacja powieści “Jeśli zostanę” przez lata przeżywała swoje wzloty i upadki, ale nie tak dawno temu autorka –Gayle Forman – umieściła na swoim Tumblrze notkę, w której umieściła prawdopodobną datę startu produkcji.

[box_info]Mia straciła wszystko. Czy miłość pokona śmierć? Po tragicznym wypadku, w którym zginęli jej najbliżsi, Mia trwa w stanie dziwnego zawieszenia. Musi podjąć decyzję, czy walczyć o odzyskanie przytomności, czy też poddać się i umrzeć. Próbując rozstrzygnąć ten dylemat, , wspomina dotychczasowe życie. Poruszająca książka o dającej wsparcie rodzinie, przyjaźni, samotności i znajdowaniu swego miejsca na ziemi, o umiejętności żegnania się z przeszłością i przyjmowania tego, co nadchodzi. „Jeśli zostanę” opowiada o potędze miłości i wyborach, których każdy z nas musi dokonać. [/box_info]

Prawa, które początkowo zostały sprzedane  Summit Entertainment,  przeszły do MGM (Metro Goldwyn Mayer). Mimo że Forman nie ma jeszcze ostatecznego typu, kto mógłby zagrać Mię, rozważa opcję, że będzie to Chloe Grace Moretz. W styczniu wybrano także reżysera – R.J. Cutler’a, o którym Forman wypowiada się następująco:

„Poznałam go i usłyszałam jego wizję filmu. I zapłakałam. Byłoby to dosyć żenujące, ale jadłam wtedy ciastko wiśniowe, więc było to bardziej… nieporządne. Ten facet ma także niesamowity zmysł do muzyki, więc obiecuję, że soundtrack będzie wybitny.”

Nie ma żadnych więcej wieści odnośnie obsady, ale produkcja prawdopodobnie rozpocznie się jesienią. Forman zakończyła swojego posta wiadomością dla fanów:

„Fani „Jeśli zostanę” są wspaniali! Zawsze byliście cierpliwi i wierzyliście we mnie, i teraz mogę Wam powiedzieć, że było warto. Mamy już grupę, która chce stworzyć film. Ci ludzie są niesamowici! Scenariusz jest fantastyczny. Adam i Mia na pewno przeniosą całą historię na ekran w sposób, którego pragniemy.”