Pan Idealny – czyli anatomia bohatera z Young Adult

Czymże, by była książka z literatury Young Adul, drogie Panie, bez osobnika, którego mielibyśmy ochotę jednocześnie schrupać i przywalić w pewne wrażliwe miejsce? Podróżą przez pustynne kresy, bez kropli wody? Nudą i największym koszmarem? Bądźmy szczerzy… bez Pan Idealnego, powieść z Young Adult już by nią nie była.

Pan Idealny

Jakie cechy musi mieć bohater, by zasłużyć na miano Pana Idealnego?

28% INTELIGENCJA – to jeden z najważniejszych czynników, bez którego bohater nie może istnieć. No bo co z tego, że przystojny, skoro głupi…?

31% POCZUCIE HUMORU –  coś, co każdy chłopak musi mieć, gdyż czym jest książka bez grama śmiechu i ciętych ripost? Przecież, Adrian z „Akademii Wampirów”  nie byłby sobą, bez specyficznego humoru zwanego sarkazmem.

15% UCZUCIA – wiadomo, nawet największy twardziel ma jakąś szczelinę w swoim sercu dla tej jedynej.

10% OCZY –  powiadają, że są zwierciadłem duszy i nie ma autora na świecie, który nie wspominałby o magii spojrzenia Pana Idealnego.

8% KLATA – nie raz i nie dwa czytało się o tym, jak to nasza bohaterka przesuwała dłońmi po umięśnionej i opalonej klacie swojego ukochanego, albo jak płakała wtulona w nią i otoczona jego silnymi ramionami – więc bez tego ani rusz!

4% MOCE  – bez wątpienia,  Pan z szczyptą zdolności paranormalnych, będzie jeszcze bardziej tajemniczy i… Idealny.