Nowość: Atlanci. Tom I. Kakrachan – Olis Nari Lang

atlanci

Dnia 8-go kwietnia ujrzy światło dzienne „Kakrachan” rozpoczynający sagę Atlanci. Książka ta będąca efektem wieloletnich zainteresowań to moja pierwsza powieść.

Zarówno pierwszy tom jak i cała saga to mieszanina wielu gatunków literackich. Wydawnictwo określiło ją jako pogranicze fantasy i historical fiction. Ale moim zdaniem łatwiej powiedzieć czym nie jest niż czym jest.

Starając się nie zniechęci a przybliżyć, najkrócej można napisać, że jest to powieść przygodowa, która daje możliwie, alternatywne odpowiedzi i tym samym włącza się w odwieczne poszukiwanie legendarnej Atlantydy. Ale jest to także historia miłości zagadkowej i burzliwej, tajemnicy niewyobrażalnie wielkiej i głęboko skrywanej oraz intrygi uknutej u zarania dziejów.

Nie proszę o życzliwe przyjęcie, bo każdy Czytelnik tak do nowej książki podchodzi, ufając że porwie go jej fabuła i  zabierze w nieznane. Proszę tylko, aby pozwoli się Państwo uwieść tej powieści. Mam nadzieję, że to nie będzie aż tak trudne. 

Olis Nari Lang

O książce:

Czytelnik wkracza w świat młodej Dalemy. Dziewczyna w 17. cyklu życia dowiaduje się o zdumiewających przedmiotach i budowlach, których istnienia nikt nie potrafi jej wyjaśnić. Z jednej strony jest otoczona ludźmi, którzy reprezentują ogromną wiedzę oraz władzę i nie boją się jej wykorzystywać, a z drugiej strony – spiskowcami, których motywów działania nie rozumie. Czy będzie chciała poznać te tajemnice? Jak mocno pożąda wiedzy, a jak bardzo marzy o władzy? W jaki sposób powinna interpretować zachowania najbliższych jej osób? Jak silne jest jej pragnienie miłości Zamira i dlaczego równocześnie się jej obawia?

Autor podsuwa wskazówki, które tylko pozornie ułatwiają rozszyfrowanie zagadek, a za chwilę tak zmienia bieg zdarzeń, że Czytelnik nie jest już pewien, czy wie więcej niż Dalema.

Kim byli Atlanci? Czy Atlantyda to mit? Czego możemy się dowiedzieć o naszych początkach? Jak wytłumaczyć zdumiewające do dziś monumenty dawnych cywilizacji? W jaki sposób rozszyfrować zagadki sprytnie poukrywane w tej niesamowicie wciągającej historii? Czy ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia? A może jest coś jeszcze? Odliczanie właśnie się zaczęło…

Kakrachan” to zaskakujący debiut literacki autora równie tajemniczego jak opowieść, w którą wciąga.

Książka pod patronatem ParanormalBooks.