Świat: Nigdy, przenigdy nie płacz… – szczegóły nowej serii autorki 'Upadych’ Lauren Kate

TEARDROPLauren Kate, autorka bestsellerów New York Times’a, znana w Polsce z cyklu “Upadli”, pracuje nad nową serią, której pierwsza część – „Teardrop” – ma się ukazać w USA już 22 października. Z tej okazji  EW.com, udostępniło czytelnikom prolog książki, zapowiadający zapierający dech w piersi romans, niszczycielskie sekrety i mroczną magię… świat, w którym wszystko, co kochasz może zostać zmyte.

Nigdy, przenigdy nie płacz… Matka Eureki Boudreaux wpajała córce tę regułę latami. Ale teraz jej matki już nie ma, a wszędzie gdzie Eureka się uda jest on: Ander, wysoki blondwłosy chłopak, który wydaje się wiedzieć wszystko, czego nie powinien, który mówi Eurece, że jest w ogromnym niebezpieczeństwie, który zbliża się do niej coraz bardziej przyprawiając ją o płacz, o jaki nikt wcześniej jej nie przyprawił.
Ale Ander nie zna najmroczniejszego sekrety Eureki: odkąd jej matka utonęła w dziwnym wypadku, Eureka żałuje, że także nie jest martwa. Zostało tak mało rzeczy, na których jej zależy… jej stary przyjaciel Brooks i dziwne dziedzictwo – medalion, list, tajemniczy kamień i starożytna księga przez nikogo nierozumiana.

Książka zawiera w sobie zapadającą w pamięć opowieść o dziewczynie, której złamano serce i która zapłakała cały kontynent aż do morza. Eureka jest blisko odkrycia, że ta historia jest czymś więcej niż tylko opowiastką, że Ander może mówić prawdę… i że jej życie ma w sobie więcej mrocznych podtekstów niż kiedykolwiek sobie wyobrażała.