’Ja, diablica’ kupiona przez Alvernia Studios

JdiablicaAlvernia Studios – największa i najnowocześniejsza wytwórnia filmowa w Polsce – kupiła prawa do ekranizacji powieści Katarzyny Bereniki Miszczuk 'Ja, diablica’.

„Intryga, na której oparta jest 'Ja, diablica’ ma duży potencjał filmowy. Planowana przez nas produkcja spodoba się nie tylko licznym fanom książki. Młodzi ludzie czekają na film dla nich i o nich” – mówi Monika Franczak-Zmarz, szefowa działu developmentu w Alvernia Studios.

’Ja, diablica’  opowiada historię 20-letniej Wiktorii, która zostaje zamordowana  i zaczyna nowe życie. Dosłownie. Trafia do piekielnego Los Diablos, gdzie dostaje intratną posadę diablicy. Jej zadaniem jest targowanie się o dusze zmarłych, czyli potencjalnych nowych obywateli Piekła. Jednak Wiktoria nie potrafi pogodzić się ze swoją przedwczesną śmiercią, dlatego ciągle wraca na ziemię. Postanawia też zawalczyć o miłość swojego życia i… wybrać między przystojnym diabłem Belethem a śmiertelnikiem Piotrem. Ja, diablica to wybuchowa mieszanka dwóch rzeczywistości – ziemskiej i piekielnej; to również korowód barwnych postaci, takich jak neurotyczna Śmierć, narcystyczna Kleopatra (tak, TA Kleopatra) czy diaboliczny Azazel, którego plan przewiduje zdobycie władzy nad całym światem piekielno-niebiańskim. Pisarka umiejętnie korzysta z dobrze znanych, popkulturowych tematów, odświeża je i bawi się nimi. Łącząc najlepsze cechy romansu, kryminału i powieści fantasy, stworzyła pełną humoru i – mimo kontrowersyjnego tematu śmierci – delikatnie zmysłową książkę