Plany: Throne of Glass – Sarah J. Maas

Wydawnictwo Wilga zakupiło prawa do książki 'Throne of Glass’, autorstwa  Sarah J. Maas.

O książce:

Po odbyciu roku niewolniczej pracy za swoje przestępstwa w kopalni soli w Endovier, 18-letnia zabójczyni Celaena Sardothien staje przed tronem Księcia. Książę Dorian oferuje jej wolność pod jednym warunkiem: musi zostać zwycięzcą konkursu, który ma wyłonić  nowego królewskiego zabójcę.
Jej przeciwnicy to mężczyźni – złodzieje i zabójcy oraz wojownicy z całego królestwa, każdy sponsorowany przez członka królewskiej rady. Jeśli pobije swoich przeciwników w serii eliminacji, będzie służyć królestwu przez trzy lata, a potem będzie wolna.
Calaena rozpoczyna swoje treningi z kapitanem straży, Westfall’em, wymagającym i ekscytującym. Mijają dni i coraz bardziej nudzi ją dworskie życie. Rzeczy stają się bardziej interesujące, kiedy książę zaczyna okazywać jej zainteresowanie… ale to gburowaty kapitan Westfall wydaje się rozumieć ją najlepiej.
Wtedy jeden z zawodników umiera… inni szybko podążają jego śladem. Czy Calaena odkryje kto jest zabójcą zanim sama stanie się ofiarą? Jako młoda zabójczyni rozpoczyna śledztwo, a jej poszukiwania doprowadzają ją do odkrycia większego przeznaczenia niż kiedykolwiek mogła sobie wyobrazić. (tłum. PB)

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=5kJixdCyOVw&feature=youtu.be’]

_____________
źródło: sarahjmaas.com