Świat: Universal wykupił prawa do najnowszej serii autorki 'Żelaznego dworu’

julie-kagawa

W tym tygodniu Julie Kagawa ogłosiła, że prawa do jej nowej jeszcze beztytułowej serii nabyła firma Universal.

Zgodnie z tym co podaje The Hollywod Reporter, Chris Morgan (scenarzysta „Szybkich i wściekłych”) został obsadzony jako producent. To pierwsza powieść Kagawy, do której zostały zakupione prawa. Wydawnictwo Harlequin Teen, podpisano umowę na 5 książek z nowej serii autorki. Pierwsza ma zostać wydana w roku 2015.

Akcja tej nadprzyrodzonej powieści ma toczyć się w czasach dzisiejszych, w nadmorskim mieście, gdzie mityczne stwory ukrywają się wśród nas, przebrane za ludzi. Slayers, należący do porządku, który pochodzi z czasów St. George’a, przenika do miasta w przebraniu, jako dziecko spoza miasteczka. Oczywiście jak to bywa w przypadku książek YA, będziemy mieć do czynienia z miłosnym trójkątem.

Julie Kagawa to autorka bestsellerów mieszkająca w Kentucky. Jej pierwsza powieść – „Żelazny król” została wydana w USA w 2010 roku. Seria „Żelazny dwór” zakończyła się książką „The Lost Prince” w listopadzie 2012. W maju zeszłego roku Kagawa wydała swoją pierwszą książkę z nowej serii – „The Immortal Rules”. W Polce do tej pory ukazały się nakładem wydawnictwa Amber dwie powieści z serii „Żelazny dwór” – „Żelazna córka” i „Żelazny król”.